Facebook Mail urcitepoleti divadlo

Archiv akcí v Olomouci

Akce 2017

Nový cirkus

Nový cirkus 09.01.2017 - 31.03.2017

Čáry, kouzla, iluze a akrobacie! To vše v podání skutečných žonglérů Nového cirkusu...

Co je Nový cirkus? To se samozřejmě dozvíte na této přebohaté výstavě s programem! V čem spočívá kouzlo Novém cirkusu oproti cirkusu klasickému, jak ho známe? Videoukázka a pozvánka zde!

Hlavní náplní programu budou především přizpůsobené živé ukázky kontaktního žonglování, manipulace s iluzivními předměty a párová akrobacie našich dvou lektorů Davida Bendy a Ester Novozámské. Magickou atmosféru v iluzivním šapitó doplní svými obrazy mladí absolventi výtvarného oboru Univerzity Palackého v Olomouci.  Jsou to úžasná díla nadané Anety Ivanovské ze Zlína, fascinující obrazy Jakuba Dlabala a cirkusové tváře Veroniky Šenkeříkové.

Výtvarné dílny: vyrobíme si barevný žonglovací míček, se kterým se děti určitě nudit nebudou... Všechny výrobky si děti odnesou domů!

Více fotografií z akce zde
Akce 2016

Andělská křídla a vánoční tradice

Andělská křídla a vánoční tradice 17.11.2016 - 22.12.2016

Na této předvánoční a vánoční výstavě uvidíte:

- unikátní obrazy malované na hedvábí! Andělská a vánoční tématika od akademické malířky Dity Dostálkové vás přenese doslova na andělských křídlech v tradičním i netradičním pojetí narození Jezulátka…

- Uvidíte vzácné historické papírové betlémy, které zapůjčilo Třebechovické Muzeum betlémů a betlémy ze Svatého Kopečku v Olomouci, vyčarují vzpomínky na nejmilejší chvíle u rodinného krbu.

- Ukážeme si různé druhy zdobení vánočního stromečku a prožijeme láskyplné chvíle  ve stáji u dřevěné kolébky!

 odkaz

A protože v našem Ateliéru milujeme tradice, předvedeme si a vyzkoušíme některé z těch vánočních! Házení střevíce, hledání hvězdičky v jablku, pouštění lodiček ze skořápky. Nebude chybět ani zpívání vánočních koled, lití olova či vosku a třeba se nám podle staré keltské tradice i podaří „Předpovědět budoucnost“ :-)

 

Kouzlo bylin a vyprávění skřítka Šalvějě

Kouzlo bylin a vyprávění skřítka Šalvějě 23.08.2016 - 11.11.2016

Začátek školy i celý kouzelný podzim u nás stojí zato! 

Výstava začíná: 26.9. !

Další výstava pro děti okouzlí nejen Vaše oči, ale tentokrát také smysly! Naukou o květinách, o léčivém umění a vůni bylinek nás bude provázet skřítek Šalvěj od současné ilustrátorky Markéty Vydrové.  Šalvěj nám představí „babiččinu zahrádku“ a vysvětlí nám, co všechno umí kopřiva, jak voní levandule, která bylinka je na dobrou mysl, proč toužíme po tužebníku, který utužuje zdraví a čím vším nám příroda dodává životní energii? Dále se na naší výstavě potkáte s rodinkou originálních skřítků „Picmochů“ od paní Vajdové a ilustracemi bylinkových skřítků od paní Kourkové. Na závěr výstavy s programem přečteme dětem vtipný úryvek z knihy „Můj skřítek Šalvěj“ o luční válce čmeláků  :-)

Výtvarné dílny: Jako správní zahradníci si děti vyrobí zápich do květináče v podobě netradičního motýla. Všechny výrobky si děti odnesou domů :-)

Dárek pro paní učitelky: Velký sluníčkový plakát formátu A1 od Honzy Volfa do každé třídy zdarma! (Výstava je také prodejní, můžete si u nás zakoupit například magnetky s ilustracemi paní Kourkové, voňavé bylinkové pytlíčky, šité skřítky a další netradiční dárkové předměty.)

 

Více fotografií z akce zde

„Jarní výstava o hedvábí a textilních materiálech“

„Jarní výstava o hedvábí a textilních materiálech“ 05.04.2016 - 15.06.2016

Vystavují: Světlana Hart a malované hedvábí spolu s Hanou Daňkovou a jejími skleněnými vitrážemi! 

Společně s dětmi se ocitneme ve světě zpracování textilií a jejich pestrého využití. Představíme vystavovaná díla, navážeme na využitý materiál v poutavém výkladu zpracování hedvábí a vlny, ukážeme dětem proces krásného tradičního řemesla gobelínového tkaní i takzvaného suchého plstění jehlou. Děti si v rámci výkladu s praktickými ukázky samy mohou vyzkoušet výrobu gobelínu a výrobu plstěných náušnic. 

Výtvarná dílna: v dílně si děti vytvoří veselé jarní přáníčko v kombinaci papíru, látky a skleněných korálků. Své výrobky si děti odnesou domů! Každá třída dostane také s sebou do školy zdarma sáček se skleněnými barevnými korálky pro další vytváření!!! 

Vstupné na výstavu: 45,- (cena zahrnuje výukový a umělecký program i výtvarný materiál)

 

Výstava je prodejní. Děti si u nás mohou zakoupit drobné organzové brože, látkové šperky a plstěné náušnice v ceně od 30 - 50 Kč. Pro dospěláky jsme připravili luxusní hedvábné šály a cínové šperky od 100 - 800 Kč a originální háčkované hračky od 500 Kč.

Barvy duhy - výroba dětského animovaného filmu

Barvy duhy - výroba dětského animovaného filmu 01.02.2016 - 31.03.2016

Vystavují: Honza Volf a Dřeváci

Program: Seznámení s vystavovaným dílem a jeho autory, krátce nahlédneme i do historie Českého animovaného filmu!

Výukový program: Názorný a hravý výklad lektora na téma: světlo, základní barvy, barevné spektrum, duha, mísení barev a praktické ukázky základního mísení barev. S dětmi se ocitneme ve filmovém studiu a vyrobíme si dětský animovaný film na téma: Barvy duhy

Výtvarná dílna: Děti si v návaznosti na výklad o barvách a seznámení s autorskými díly, vymodelují své vlastní filmové postavičky z barevné modelíny, a rozehrají s nimi  nový animovaný film! Animaci, kterou společně vytvoříme v rámci programu, zašle lektor ateliéru dodatečně,  po jejím konečném zpracování, na emailovou adresu pedagoga, či zúčastněné školy. Vymodelované postavičky si děti odnesou s sebou do školy v připravených krabicích :-) 

Prezentace předchozího programu Ateliéru HDD v Olomouci: video z 1. výstavy o dřevě v Olomouckém Ateliéru HDD

https://www.facebook.com/atelierHDD?fref=ts 

Ukázka výroby dětského animovaného filmu z akcí Klubu Dětem: https://www.youtube.com/watch?v=VaHKRQvTVbk

Každá zúčastněná školní třída obdrží dárek ve formě velkých plakátů věnovaných přímo Honzou Volfem!

Můžete si u nás také zakoupit sluníčkové kalendáře Honzy Volfa na r. 2016!!!! :-)

 

Akce 2015

Stromy, dřevo a jejich různé podoby

Stromy, dřevo a jejich různé podoby 05.10.2015 - 18.12.2015

Vážení přátelé a milovníci výtvarného umění, srdečně Vás zveme na  první výstavu s výtvarnou dílnou do nového Atelieru Klubu dětem v ulici I. P. Pavlova 69 v Olomouci.

Atelier Hudebního divadla dětem a Klubu Dětem úspěšně provozuje kreativní výukové programy pro děti již třetím rokem v Hradci Králové a nyní nově otevírá pobočku Atelieru Klubu Dětem také v Olomouci. Činnost našich Ateliérů zakládáme především na přiblížení uměleckého díla dětskému divákovi, kdy pro malé návštěvníky připravujeme v rámci výstav bohatý doprovodný program. Program je dále doplněn výtvarnými dílnami, navazujícími na téma výstavy. Zde prakticky a bezpečně přiblížíme dětem výtvarný materiál a vyrobíme si vždy malé potěšení nebo dárek, který si poté všechny děti odnášejí domů či do školy/mateřské školy. Výstavy s programem jsou koncipovány tak, aby co nejvíce zaujaly malé posluchače, především děti z mateřských a základních škol. 

Přijďte s dětmi rozkrýt taje dřeva

(pro děti 1. stupně ZŠ a starší děti MŠ, délka programu 45 minut)

Od 5. října do 18. prosince bude v atelieru probíhat výstava umělce Martina Patřičného, který tvoří netradiční obrazy a struktury ze dřeva. Tento umělec vedl i dokument České televize Kus dřeva ze stromu. K vidění budou také dřevěné loutky Petra Skácela. Výstavu doplní také další řemeslné výrobky.

Výukový program: Děti se dozví zajímavé a překvapivé informace ze života stromu, nahlédnou pod pokličku starého řemesla, uvidí fascinující vlastnosti dřeva ve vodě i na suchu a budou si je moci také prakticky vyzkoušet. Děti budou mít možnost zažít jedinečnou novou zkušenost, kdy přímo v prostorách ateliéru uvidí „pravé“ truhlářské řemeslo v akci. Součástí výstavy bude hoblice s nástroji, kde si s dětmi předvedeme, jak se používá hoblík jaké dělá hobliny a ti opravdu zvídaví uvidí, jak lehce se i na malém soustruhu vykouzlí krásný svícen. 

Výtvarná dílna: Děti si vyrobí z připravených, zabroušených malých špalíčků vlastní malované domino, které si budou moci s kamarády ve škole zahrát :-) A pro paní učitelky je také připraveno překvapení: dostanou nový, dřevěný a ještě voňavý svícen přímo z rukou umělce!!!

Videoukázka programu: Zde 

Vstupné na výstavu s doprovodným programem: 35,-

 

Více fotografií z akce zde